Saç Dökülmesini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız

Saçların sıhhatli sıhhatinin de bir işareti. Siz de her bayan gibi saç dökülmesine son verip, sıhhatli ve gür saçlara sahip olmak istiyorsunuz, değil mi? Peki, saç dökülmesi nasıl önlenir? En Moda Saç takımı olarak sizlere, saç dökülmesi için çözümler sunuyoruz. Ufak ama tesirli müdahalelerle saç dökülmesini eksiltebilirsiniz.

Saç neden dökülür?
Saç dökülmesinin değişik nedenleri olabilir. Çözüme geçmeden evvel, dökülmenin altında uyuyan esas meseleyi tanımlamanız gerekir. Saç dökülmesinin en esas nedenlerinden biri kansızlık başka bir deyişle anemidir. Kan sayımı yaptırarak bedeninizdeki kan kıymetlerini hakimiyet ettirebilirsiniz.

Günlük hayatın stresi de saç dökülmesini tetikler. Bunun yanı gizeme, genetik özellikler, hormonal bozukluklar ve sıhhatsiz beslenme saç dökülmesini artıran faktörlerdir.

Kepek, sedef, mantar gibi saç teninde alana gelen meseleler, saç köklerinin beslenmesini ve soluk almasını maniler. Bu gibi vaziyetlerde kesinlikle bir dermatoloğa görünmelisiniz.

Saç dökülmesine ne iyi kazanç Sağlar?
Saç dökülmesini önlemek için öncellikle saçın nem balansını sağlamalısınız. Saçınızı değişik hava şartlarından gözetmek için kumpaslı olarak bakım yapmayı umursamama etmeyin. Şuursuzca yapılan perhizler, saç kaybını artırır. Bu sebeple, demir, çinko, B12 ve protein bakımından zengin beslenmek de sıhhatli saçlara kavuşmanızı sağlar. Sıhhatli beslenme sıhhatli saçların esas taşıdır.

Zeytinyağı saçı gürleştirir mi?
Zeytinyağı, natürel ıslatıcı özelliği taşır. Özellikle yarıyılsal saç dökülmelerine çok iyi kazanç. Fazla boya uygulaması ve şekillendirme sebebiyle saç dökülmesi yaşıyorsanız, zeytinyağıyla kumpaslı olarak bakım yapabilirsiniz. Kısa bir vakit sonra saçınızın canlandığı göreceksiniz.

Saça iyi gelen gıdalar nelerdir?
Kumpaslı ve sıhhatli beslenme, saç dökülmelerini durdurur. Özellikle protein bakımından zengin kırmızı et, süt ve yoğurt gibi gıdalar saça iyi kazanç. Kırmızı et yiyemiyorsanız, deniz mahsulleri seçim edin. E vitamini sıhhatli saçlar için alınması gereken vitaminlerin başında kazanç. Bu sebeple, fındık, ceviz, badem gibi E vitamini bakımından zengin gıdaları kumpaslı olarak harcamalısınız.

Doğumdan sonra saç dökülmesine ne iyi kazanç?
Hormonlardaki farklılık ve anemi, gebelikte saç dökülmesini tetikler. Bu yarıyılda dökülmeyi eksiltmek için, saçları sık sık yıkamak yerine gün fazla yıkamak daha iyidir. Haftada en az bir defa saç bakımı uygulamak da saçınızı besler. Her zaman olduğu gibi bu yarıyılda da kumpaslı ve balanslı beslenmek, sıhhatli saçlar için çok ehemmiyetlidir.